لزوم آشنایی تمام دانش‌آموزان با رشته نانو

لزوم آشنایی تمام دانش‌آموزان با رشته نانو

1731409

برگزیده ششمین المپیاد دانش‌آموزی نانو گفت:

«نانو»، علم بسیار جذاب و کاربردی است که ایران در این رشته موفقیت های بسیاری کسب کرده‌ است و تمام دانش‌آموزان باید با این رشته آشنا شوند و در آن به مطالعه و تحقیق بپردازند.

 هادی هادی زاده، دانش آموز نیشابوری که در ششمین المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو موفق به کسب رتبه نخست و مدال طلا شد گفت: در سال جدید تحصیلی در مقطع پیش دانشگاهی رشته ریاضی تحصیل خواهم کرد و معدل دیپلمم نیز ۱۹٫۲۵ است.

وی در خصوص چگونگی ورودش به حوزه نانو اظهار داشت: ۲ سال پیش پوستری از المپیاد نانو در مدرسه مشاهده کردم که باعث ایجاد علاقه در بنده شد و در این حوزه به مطالعه و تحقیق پرداختم.

هادی زاده در خصوص طرحی که موفق شد مقام نخست در ششمین المپیاد دانش‌آموزی را کسب کند، گفت: این طرح در حوزه نانو فیزیک و آشکار ساز نور فرابنفش است که به وسیله ساختار دی اکسید روی و اکسید مس انجام شده است.

وی با تشریح روند برگزاری و داوری المپیاد دانش‌آموزی نانو، گفت: ارائه مقاله در خصوص مشاهدات و آزمایشات در آزمایشگاه، دفاع علمی از مقالات در حضور داوران و اساتید دانشگاه و نهایتا آزمون کتبی سه مرحله ای است که در آن برگزیدگان مشخص می‌شوند.

برگزیده نخست ششمین المپیاد دانش‌آموزی نانو، تحصیل در رشته مهندسی مواد و پلیمر در دانشگاه‌های مطرح کشور را از اهداف تحصیلی خود برشمرد و خطاب به دانش‌آموزان گفت: علم نانو، علم بسیار جذاب و کاربردی است که ایران در این رشته موفقیت های بسیاری کسب کرده‌است و تمام دانش‌آموزان باید با این رشته آشنا شوند و در آن به مطالعه و تحقیق بپردازند.

هادی زاده تصریح کرد: امیدوارم با برنامه ریزی‌های مناسب و جدی مسئولان و همت جوانان و دانش‌آموزان، ایران تا چند سال آینده از ابرقدرت‌های جهانی در رشته نانو باشد.

ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهی ارسال نشده است!