طرح آموزش ریاضی با چرتکه در خرامه اجرا شد

نمایندگی مؤسسه علمی آموزشی پویا ذهن برتر (UCMAS)

در زمینه ی سیستم های نوین علمی در ایران، اجرای طرح آموزش ریاضی با چرتکه را در خرامه آغاز کرد.

782587

نمایندگی مؤسسه علمی آموزشی پویا ذهن برتر (UCMAS) در زمینه ی سیستم های نوین علمی در ایران، با تاییدیه وزارت آموزش و پرورش، اجرای طرح آموزش ریاضی با چرتکه را در خرامه آغاز کرد.

گلچهر قاسمزاده نماینده UCMAS در خرامه در گفت وگو با خبرنگار ما گفت: این موسسه در سال ۹۰ با هدف تحقیق و پژوهش و اجرای سیستم های نوین علمی در ایران بصورت آزمایشی در تهران، کار خود را آغاز کرد و در حال حاضر به عنوان اولین مرکز تخصصی آموزش محاسبه ذهنی و چرتکه ای در ایران تاکنون بیش از ۲۰۰۰۰ دانش آموز در سطوح مختلف را آموزش داده است.

وی به افتخارات این مجموعه اشاره کرد و افزود: موسسه UCMAS در نوزدهمین مسابقه ذهنی و چرتکه ای مالزی ۲۰۱۴ که آذر ماه سال ۱۳۹۲ برگزار شده بود توانست در بین ۲۵ کشور شرکت کننده رتبه سوم جهان را از آن خود نماید.

قاسمزاده به تشریح جزییات این طرح پرداخت و بیان داشت: یو سی مس، برقراری تعادل دو نیمکره مغز را آموزش می دهد، روش یادگیری در یو سی مس با فعالسازی دو نیمکره چپ و راست مغز به صورت همزمان می باشد.

نماینده UCMAS در خرامه گفت: یو سی مس فقط محاسبات ذهنی ریاضی نیست، کودکان و نوجوانان ۵ تا ۱۳ سال در این آکادمی قادر خواهند بود محاسبات پیچیده ریاضی مثل جمع، تفریق، ضرب، تقسیم و حتی جذر و توان را ابتدا روی چرتکه و سپس به صورت ذهنی در کسری از ثانیه انجام دهند.  

وی ادامه داد: افراد علاوه بر ریاضیات، در سایر خصوصیات تشخیصی و رفتاری رشد خواهند کرد، این افراد سرعت عمل، دقت و تمرکز را یاد می گیرند و تونایی حل مواجهه با مسائل و مشکلات، مدیریت بحران و تصمیم گیری های کلان را آموزش می بینند و با این توانایی های ذهنی، قطعا مدیران و راهبران فردا خواهند شد.

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهی ارسال نشده است!